Reklamní spot Autocentrum Lukáš s Martinem Motýlem
v hlavní roli - červenec 2020

 Na obrazovce televize Šlágr se právě objevila zbrusu nová reklama firmy Autocetrum Lukáš. Tentokrát jsem si to opravdu užil. Nejen že jsem dostal za úkol nazpívat reklamní písničku tohoto spotu ale také jsem byl obsazen do hlavní role spokojeného zákazníka. S majitelem firmy a kamarádem Miroslavem Lukášem jsme si užili příjemný natáčecí den a díky profesionálnímu výkonu filmařů Mejla Production vzniklo toto svěží dílko. 


Videoklip "Nesmím to být já" - MOTÝL band CZ, březen 2020

 Zpívá a hraje hudební skupina MOTÝL band CZ.
Hudba: Ivo Ledabyl, text: Martin Motýl. Kamera, střih a režie: Ondra Filák. Zvuk: Ivo Ledabyl. Produkce: Martin Motýl.   Natočeno v říjnu 2019 na koupališti Riviéra v Malenovicích u Zlína. Natáčení proběhlo za malebného podvečera. Ondra při stříhání tohoto klipu poprvé využil nových barevně grafických možností svého programu. Výsledek se velmi vydařil, čímž se projektu MOTÝL band CZ otevírají další výtvarné možnosti.  


Autorská soutěž Zlatý Šlágr 2020
 Do letošního ročníku soutěže jsme vstoupili se dvěma písničkami naší kamarádky Sandry Vališové! Písně Nepospíchej a Půlnoční polibek jsou velmi krásné a romantické! My za ně Sandře moc děkujeme a přejeme úspěch u diváků TV Šlágr!


Videoklip "Vraník" - MOTÝL band CZ, červen 2019

 Zpívá a hraje hudební skupina MOTÝL band CZ. 
Hudba: Ivo Ledabyl, text: Martin Motýl. Kamera, střih a režie: Ondra Filák. Zvuk: Ivo Ledabyl. Produkce: Martin Motýl. Natočeno v červnu 2019 v pivovaru Vraník v Trnavě u Slušovic. Klip byl natočen za podpory pivovaru Vraník. Speciální poděkování patří skvělému personálu restaurace Vraník a především paní majitelce Slávce Vraníkové, která si zároveň zahrála hlavní roli! 


Pesničky z Kasína 85. díl. Klub Blue Note, Nové Meste nad Váhom, (P) & (C) 2018 Semeš
 Milí přátelé! 10. dubna 2019 se nám dostalo další velké pocty a opět jsme byli pozváni na natáčení dalšího dílu pořadu Pesničky z Kasína. Děkujeme hudebnímu vydavatelství a agentuře Semeš, Silvii a Peterovi Klimentovcom, za pozvání! Zveme Vás ke sledování TV Šlágr a přejeme hezkou zábavu! 


Autorská soutěž Zlatý Šlágr 2019
 Milí přátelé! I my jsme vyslyšeli výzvu TV Šlágr a pana Karla Peterky a z velkým nadšením jsme se zúčastnili autorské pěvecké soutěže Zlatý Šlágr 2019. Děkujeme TV Šlágr za krásné zážitky spojené s touto soutěží a především děkujeme Vám všem, kteří jste nám poslali své hlasy!


Pesničky z kasína 76. díl. Klub Blue Note, Nové Mesto nad Váhom, (P) & (C) 2018 Semeš 
 Milí přátelé! 15. listopadu 2018 jsme měli tu čest zúčastnit se natáčení 76. dílu televizní hudební show Písničky z kasína. Děkujeme hudebnímu vydavatelství a agentuře Semeš, Silvii a Peterovi Klimentovcom, za pozvání! Zde je výsledek, který jste mohli zhlédnou na TV Šlágr začátkem prosince! Přejeme hezkou zábavu!


Videoklip "Ku Praze uhání vlak" - MOTÝL band CZ, září 2018

 Zpívá a hraje hudební skupina MOTÝL band CZ. Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Ondra Filák. Produkce: Martin Motýl. Natočeno v pivovaru Vraník v Trnavě u Slušovic v září 2018. Naše díky patří majitelce paní Vraníkové za zapůjčení krásných prostor stodoly a okolí! Videoklip "Škoda lásky" - MOTÝL band CZ, září 2018

 Zpívá a hraje hudební skupina MOTÝL band CZ.
Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Ondra Filák. Produkce: Martin Motýl. Natočeno v pivovaru Vraník v Trnavě u Slušovic v září 2018. Naše díky patří majitelce paní Vraníkové za zapůjčení krásných prostor stodoly!


Videoklip "Sám a sám" - MOTÝL band CZ, červenec 2018

  Zpívá a hraje hudební skupina MOTÝL band CZ.
Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera: Ondra Filák, Tomáš Zindler, Dan Volčík. Střih a režie: Ondra Filák. Produkce: Martin Motýl. Speciální poděkování patří majiteli veterána WV Brouk Ivo Juříkovi za zapůjčení a odbornou pomoc. Klip byl natočen na silnici mezi obcemi Březová a Hrobice dne 2. 7. 2018. 


Záznam z koncertu, píseň "Alenka v říši divů" - MOTÝL band CZ, červen 2018

  Zpívá a hraje Martin Motýl. Sadská u Nymburka, středa 20. června 2018. Tentokrát jsem si vyrazil společně s uherskohradišťskou skupinou TABÁK - Kabát revival na umělecký zájezd do Čech. Bylo to fantastické zahájení letní sezóny. Děkuji filmaři Michalu Mackovi za natočení a sestříhání tohoto videa!


Videoklip "Simsala bim" - MOTÝL band CZ, březen 2018

 Zpívá a hraje hudební skupina MOTÝL band CZ.
Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Ondra Filák. Produkce: Martin Motýl.
Natočeno v únoru 2018 u Jiřího a Wendy v Jarošově. 


Fotokoláž "Cesta" - MOTÝL band CZ - říjen 2017

 Střih, režie a úprava fotek: Ondra Filák. Foto: Štěpán Lupač, Dalibor Michalčík, Jakub Sobotka a Kuba Kolář.


Bonusové video "Rozhovor se skupinou MOTÝL band CZ v pivovaru VRANÍK" - březen 2017

 Moderuje ředitel TV SENZI pan Noro Mészároš. Kamera: Ondra Filák a Petr Měrka. Střih a režie: Ondra Filák. Natočeno v restauraci a pivovaru Vraník v Trnavě u Slušovic.
 Speciální poděkování patří panu Norovi Mészárošovi za to, že za námi přijel až z Bratislavy a jako profesionální moderátor nám při natáčení rozhovorů velmi pomohl a také paní Slávce Vraníkové, majitelce pivovaru a restaurace Vraník, za zapůjčení prostor k natáčení a za poskytnutí rozhovoru! Děkujeme!


Videoklip "Nonstop" - MOTÝL band CZ,
září 2017

 Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Ondra Filák. Produkce: Martin Motýl. Natočeno ve Zlíně a v Jarošově u Uherského Hradiště v září 2017 u Wendy a Jiřího. 


Videoklip "Citrónová holka" - MOTÝL band CZ,
září 2017

 Exkluzivní host: Nicol Fabry. Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Ondra Filák. Produkce: Martin Motýl. Natočeno ve Zlíně a Uherském Hradišti v září 2017.


Videoklip "Léto jak má být" - MOTÝL band CZ, červenec 2017

 Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Ondra Filák. Produkce: Martin Motýl.
Natočeno u Jaderského moře v červnu 2017.


Videoklip "Poslední prázdniny" - MOTÝL band CZ, červenec 2017

 Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Ondra Filák. Produkce: Martin Motýl.
 Natočeno u Jaderského moře v červnu 2017.
Věnováno všem milovníkům moře a prázdnin!


Videoklip "Jsi krásnější než růže" - MOTÝL band CZ, červen 2017

 Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Ondra Filák. Produkce: Martin Motýl. Natočeno v zámecké zahradě zámku Holešov a na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti v květnu 2017.


Videoklip "Oh Susie" - MOTÝL band CZ 2017

 Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Ondřej Filák. Efektová světla: Kuba Kolář. Produkce: Martin Motýl. 
Natočeno v diskotéce SUD ve Slušovicích v březnu 2017.  


Videoklip "Hrobař" - MOTÝL band CZ 2017

 Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Ondřej Filák. Efektová světla: Kuba Kolář. Produkce: Martin Motýl. Hosté: bicí Jarek Změlík, klávesy Miroslav Janků.
Natočeno v diskotéce SUD ve Slušovicích v březnu 2017. 


Videoklip "Prohrát není žádná hanba"
- MOTÝL band CZ 2017

 1. března jsme se pustili do realizace dalšího videoklipu, tentokrát k písni Prohrát není žádná hanba. Využili jsme krásných prostor restaurace Vraník v Trnavě u Slušovic, kde jsme minulý rok v září natáčeli také část videoklipu Vyznání.
 Pozvání na natáčení videoklipu, k naší velké radosti, přijal i ředitel TV SENZI pan Noro Mészároš a při této příležitosti s námi natočil několik rozhovorů do televizního pořadu s názvem: "Víkend s ... tentokrát s hudební skupinou MOTÝL band CZ." 
Uvidíte na TV SENZI!
 Zpívá a hraje hudební skupina MOTÝL band CZ. 
Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Ondřej Filák. Produkce: Martin Motýl. Hosté: bicí Bohuslav Kopečný, klávesy Miroslav Janků, jeřábová kamera Petr a Iveta Měrkovi.  


Videoklip "Hvězdičko blýskavá" - MOTÝL band CZ 2016

 Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Ondřej Filák. Produkce: Martin Motýl.
 Natočeno v prosinci 2016 na náměstí v Olomouci a ve Zlíně a na schodišti barokní baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce.


Videoklip "Alenka v říši divů" - MOTÝL band CZ 2016

  Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Ondra Filák. Produkce: Martin Motýl.
  Natočeno v Luhačovicích v listopadu 2016. 


Videoklip "Šenkýřka" - MOTÝL band CZ 2016

  Kamera, střih a režie: Ondřej Filák. Zvuk: Ivo Ledabyl. Zpěv: Martin Motýl, Erika Nedomová a David Brhel. Bicí: Bohuslav Kopečný. Baskytara: Jan Grebík. Produkce: Martin Motýl.      
  Videoklip byl natočen v nahrávacím studiu UnArt Slavičín Franty Šebáka, kterému tímto speciálně děkujeme!
  Natočeno v říjnu 2016.


Videoklip "Vánoční" - MOTÝL band CZ 2016

  Autor hudby a textu: Martin Motýl. Zvuk: Ivo Ledabyl. Kamera, střih a režie: Jakub Babica. Produkce Martin Motýl.        Natočeno v říjnu 2016. 


Videoklip "Vyznání" - MOTÝL band CZ 2016

  Již po nějakou dobu jsme přemýšleli o natočení videoklipu na písničku Vyznání. Zpíváme ji na každé naší produkci po mnoho let. Navíc pro mě, jako člena dnes již nehrající hudební dvojce Bobr&Motýl, je to také srdcová vzpomínka.
  Kamera: Jakub Babica a Dan Volčík. Střih, režie a postprodukce: Jakub Babica. Produkce: Martin Motýl. 
  Natočeno v srpenu a září 2016.


Propagačni videoklip skupiny MOTÝL band CZ 2015

 Tento klip byl natočen počátkem roku 2015 v ateliéru agentury MOTÝL MEDIA s.r.o. ve Val. Meziříči filmovým studiem 3creation Tomáše Zindlera ze Zlína za finanční podpory firmy AZ OKNA a.s. Veselí nad Moravou. 
  Zvuková část klipu byla nahrána v nahrávacím studiu ANI SOUND Ivoše Ledabyla (člen skupiny Argema - kytara) v Uh. Hradišti. 
  Ve videoklipu uslyšíte sestřih deseti písniček z našeho repertoáru.


"Pohádka o Zlaté Elektrolhotě aneb jak chytrý Janek řešení našel" 2014

 Pohádka byla natočena na objednávku firmy Elektrowin a.s.. Produkci zajistila mediální agentura MOTÝL MEDIA s.r.o. a filmařské práce studio 3creation Tomáše Zindlera ze Zlína.

  Erika a já, Martin Motýl, v této pohádce hrajeme prosté středověké kejklíře putující krajem, kteří vyprávějí dětem příběh o Honzovi, kterak do Elektrolhoty přišel, místní obyvatele recyklovat naučil a za to si nový sporák a krásnou ženu s mandlovýma očima vysloužil ... prostě doják :)


Videoklip "Jen své srdce lásce dej" - Motýl & Erika 2014

 Písničku jsme nahráli v roce 2008 v nahrávacím studiu UnArt Slavičín Franty Šebáka společně s živou kapelou, složenou ze vzácných hostů: el.kytara a zvuk - Franta Šebák (H.U.P.) * basa, el.kytara, klávesy a aranžmá - Ondra Filák (Reflexy, Endy Moon) * bicí - David Filák (Fleret) * akustické kytary - Jirka Křenek (Ká-Duet). 
  Originál písně pochází od mexické zpěvačky Paoliny Rubio a český text napsala a píseň nazpívala Erika. 


Reklamní spot AZ OKNA s.r.o. s Martinem Motýlem

 Přidali jsme na naše stránky reklamní spot našich partnerů, firmy AZ OKNA Veselí nad Moravou. 
Byl natočen již v roce 2003 a od té doby je opakovaně uváděn v regio televizích a v rádiové podobě také na regionálních rádiích. Hudbu a texty jsme vyprodukovali společně se Zbyňkem "Bobrem" Horákem a ve vidospotu vystupuje moje maličkost (Martin Motýl) jako zkušený, rychlý a schopný řemeslník, kterým také opravdu jsem, budete-li mi to věřit :).


Videoklip "Vyznání" - Bobr & Motýl 2003

 Tento videoklip jsme natočili jako dvojce Bobr & Motýl ku příležitosti vydání našeho CD s názvem "Vyznání 2003". CD vyšlo u vydavatelské firmy Multisonic a.s. Karla Vágnera v roce 2003 a bylo natočeno ve studiu Largo Karla Vágnera v Praze.
 Videoklip jsme natáčeli na severním předměstí Prahy a také v jejím centru za krásného horkého letního dne.
 Píseň Vyznání se v letech 2000 až 2003 stala nejhranější českou písní rádia Blaník.


Video skupiny ARGEMA - písňičky "Je to tak dávno" a "Šapitó" na TV PRIMA v roce 1997

 Tento klip je záznam živého vystoupení skupiny ARGEMA v pořadu TV PRIMA. Na videu jsou zaznamenány dvě písně skupiny, u nichž je autorem hudby a textu Martin Motýl. Videoklip skupiny Argema - píseň "Je to tak dávno" 
(hudba a text Martin Motýl) 1997

 V roce 1997, během svého působení ve skupině Argema, jsem napsal píseň Je to tak dávno a díky přízni svých spoluhráčů v kapele a vydavatelství MONITOR, jsme na tuto píseň natočili i videoklip.


Videoklip skupiny ARGEMA - "Když jsem šel z Hradišťa" 1996

 Tento videoklip zde uvádím jako vzpomínku na své tříleté působení ve skupině Argema. Píseň Když jsem šel z Hradišťa  jsme zařadili na stojnojmenné CD jako úpravu lidové písně a celé to byl pokus o recesi, doufám, že úspěšný. Klip byl natáčen v létě 1996 někde v okolí města Votice, cca 50 km jižně od Prahy.


Videoklip skupiny PREMIER - "Hospodská" 1995

 Tento videoklip zde uvádím jako vzpomínku na své čtyřleté působení ve zlínské skupině PREMIER. 1992 - 1996. V roce 1996 jsme natočili videoklip na písničku Hospodská. Klip byl natáčen ve zlínských filmových atelierech na stejném místě, jako videoklip Hrobař.


Videoklip skupiny PREMIER - "Hrobař" 1995

 Tento videoklip zde uvádím jako vzpomínku na své čtyřleté působení ve zlínské skupině PREMIER. V roce 1993 jsme natočili CD "Probodnu tě hroty", kde první píseň CD zaujala právě pecka Hrobař. Videoklip byl natočen ve zlínských ateliérech pod taktovkou Filipa Renče. Videoklip vynesl skupinu PREMIER na několik týdnů na první místo v hitparádě ESO TV NOVA Terezy Pergnerové a zajistil Zlatou Desku za třicet pět tisíc prodaných nosičů.