Erika Nedomová


 Narodila se v srdci Slovácka ve vinařské vesničce Petrov u Strážnice, v hudební rodině Koštuříků. Již od tří let vystupovala jako sólová zpěvačka lidových písniček, doprovázená známou strážnickou cimbálovou muzikou Slávka Volavého. Později pak zpívala s cimbálovou muzikou Martina Hrbáče z Veselí nad Moravou a cimbálovou muzikou Hradišťan pod vedením Jiřího Pavlici.
  Nástupem do základní školy ke zpěvu přibývá hra na zobcovou flétnu a hra na housle v lidové škole umění ve Strážnici, kde stála při zrodu dnešní cimbálové muziky Strážničan. Mimo mnoha soutěží a kulturních akcí lidové tvorby, se zúčastnila natáčení tehdejší Pionýrské Vlaštovky v Bratislavě v pořadu "Zlatá klenotnica", kde získala divácké ocenění za zpěv.
  V roce 1987 začíná studovat střední pedagogickou školu, kde ke svým dovednostem přidává hru na klavír a kytaru a zpívá pro cimbálovou muziku Antonína Stehlíka při lidové škole umění ve Znojmě.
Po ukončení studií se věnovala spíše své profesní činnosti jako učitelka MŠ. Zde začíná její autorská tvorba písniček pro děti, zaměřená na logopedii. Na přelomu let 2001-2002 se profesně spojuje se svým druhem Martinem Motýlem, který ji hudebně doprovází na výchovně-logopedických koncertech pro mateřské školy. Po rozchodu písničkářské dvojice Bobr&Motýl zakládá s Martinem Motýlem skupinu Motýl&Erika a natáčí své první CD.